Kronika 23 Pielgrzymki na Jasną Górę – Dzień Trzeci

„Oto jest dzień, który dał nam Pan! Weselmy się i radujmy się w nim!”  – te radosne słowa pieśni pielgrzymkowej śpiewane przez konińskich pielgrzymów rozpoczęły kolejny etap pielgrzymowania na Jasną Górę, tym razem do miejscowości Szadek.

Centralnym  punktem trzeciego dnia pielgrzymowania była Msza Święta w zabytkowym  kościele pw. św. Mikołaja w malutkiej wsi Wierzchy (20 km).  Oprawę muzyczną sprawowała Diakonia Muzyczna Grupy Żółtej a homilię wygłosił opiekun duchowy i kierownik grupy konińskiej ks. Karol Skrobicki.

W bardzo osobistej homilii ks. Karol podkreślił :

Idąc na pielgrzymkę spotykamy różnych ludzi, którym niesiemy świadectwo naszej wiary, bo tak naprawdę nie każdy chce iść w upale, deszczu, burzy, znosić trudności i zmęczenie. Jednakże to wszystko ma sens, ponieważ jeśli chcemy być sprzeciwem wobec tego świata musimy siebie dać innym. Dlatego też idąc w pielgrzymce do Częstochowy dajemy świadectwo wiary, które innych może do kościoła zbliżyć, a w wielu sercach tę wiarę wzmocnić. Warto iść dla tych ludzi. Bądźmy zatem solą ziemi dla świata, bo świat potrzebuje autentycznych świadków Chrystusa.

 

Ok. godz. 19.00 pielgrzymi dotarli do Szadku, gdzie Apelem Jasnogórskim w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jakuba Apostoła zakończyli trzeci dzień wędrówki.