Kronika 27 Pielgrzymki na Jasną Górę – Dzień Piąty

Piąty dzień pielgrzymki pątnicy rozpoczęli tradycyjnie poranną modlitwą i ok. godz. 7.00 wyruszyli w dalszą drogę, tym razem do miejscowości Pajęczno.

Prawie 42 kilometrowa trasa przebiegała przez piękne wiejskie tereny i wiodła przez miejscowości Pierzyny Duże i Kiełczygłów, w których zaplanowano dłuższe postoje.

W Pierzynach Dużych pielgrzymi przyjęci zostali ze szczególną serdecznością przez mieszkańców tej niewielkiej wsi, gdzie dzięki ludziom dobrej woli na czele z ks. Proboszczem Bogdanem Ignasiakiem mogli spożyć smakowity obiad i odpocząć w miejscowej remizie.

Na ok. 25 kilometrze, w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Kiełczygłowie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., która została odprawiona m.in. w intencji Nowożeńców Marty i Dawida, którzy w podróż poślubną wybrali się… w pielgrzymkę na Jasną Górę.

Podczas tego etapu mogliśmy także wysłuchać pięknego świadectwa nawrócenia Margarity, do której Pan Bóg szczególnie przemówił podczas pielgrzymowania na Jasną Górę. Chwała Panu!

Po całodniowym marszu ok. godz. 19 pątnicy dotarli do Pajęczna, gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny uwielbili Boga śpiewem i modlitwą.

Po uroczystym Apelu Jasnogórskim, który był ostatnim punktem w programie piątego dnia pielgrzymki, pątnicy udali się na nocleg do gościnnych domów mieszkańców Pajęczna.

Kronika 27 Pielgrzymki na Jasną Górę – Dzień Czwarty

Czwarty dzień XXVII Pielgrzymki na Jasną Górę to  półmetek  wędrówki konińskich pielgrzymów na Jasną Górę.

Po porannej modlitwie oraz serdecznym pożegnaniu gościnnych mieszkańców miejscowości Szadek pielgrzymi udali się w dalszą drogę, by po prawie 3 godzinnym marszu dotrzeć do Zduńskiej Woli.
W Zduńskiej Woli pielgrzymi konińscy tradycyjnie zostali serdecznie przywitani przez ks. Prałata dr Dariusza Kalińskiego, Proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP a zarazem Kustosza Sanktuarium Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli.

Centralnym punktem czwartego dnia pielgrzymowania  była Msza św. koncelebrowana przez Ojca Duchownego  konińskiej pielgrzymki ks. Mariusza Budkiewicza, wikariusza miejscowej parafii, który w tym miejscu niestety musiał zakończyć pielgrzymowanie w grupie żółtej. Kazanie wygłosił ks. Grzegorz Guć z grupy tureckiej, które zostało nagrodzone owacjami zgromadzonych pielgrzymów.

Po Mszy św. pielgrzymi udali się na odpoczynek, podczas którego zjedli posiłek przygotowany przez zduńskowolskich parafian .

Ok. godz. 19.00 konińska pielgrzymka dotarła do miejscowości Widawa, gdzie Apelem Jasnogórskim w miejscowym kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zakończyła kolejny dzień pielgrzymowania. Do Jasnej Góry pozostało ok 100 km…