Od dziś ruszają zapisy na 31 PPK na Jasną Górę

7 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 600 rano, wyruszy 31. Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Kamil Jakubowski. Już dziś gorąco zachęcamy do zapisywania się na tegoroczną pielgrzymkę. Zapisy od 20 lipca. Zgłaszać się można w kancelarii parafialnej. Na chwilę obecną, wszystko wskazuje na to, że pielgrzymka będzie przebiegała w tradycyjny sposób, jak w ubiegłych latach.

Bogu za to dziękujemy, ponieważ to wyjątkowy czas wędrówki do tronu Pani Jasnogórskiej, ważny dla ducha i ciała.

W zakładce http://www.pielgrzymka.konin.pl/?cat=137 znajduje się formularz zgłoszeniowy oraz inne istotne informacje.

Przypominamy, że trwa  zrzutka na platformie https://zrzutka.pl/ytgzdp . Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji 31PPK na Jasną Górę, w tym zakup medykamentów i wody dla konińskich pielgrzymów.

Istnieje także możliwość zakupu zgrzewek wody i dostarczenia ich do kancelarii parafialnej.

Zapisy na pielgrzymkę: od 20 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach 16:00-18:00; adres: kancelaria parafii pw. św. Maksymiliana w Koninie, ul. św. Maksymiliana 2.

Kierownik pielgrzymki: ks. Kamil Jakubowski; telefon kontaktowy: 518 014 601.

Wielka tajemnica wiary w czasach pandemii (5)

Piąty dzień 30 Pielgrzymki na Jasną Górę wiódł z Widawy do Pajęczna. Dystans tego etapu wynosił ponad 38 km i biegł przez malownicze tereny województwa łódzkiego.

Po pożegnaniu niezwykle gościnnej Widawy 50 osobowa grupa pielgrzymów wyruszyła w kierunku Pajęczna.

W połowie piątego etapu pielgrzymi zawitali do wsi Pierzyny Małe, gdzie w kaplicy filialnej kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego powitał ich proboszcz parafii w Kiełczygłowie  ks. Bogdan Ignasiak, który ze wzruszeniem stwierdził, że od 30 lat, czyli od momentu, kiedy został proboszczem parafii wita w tym miejscu pielgrzymów z Konina.

Po krótkim powitaniu ks. Proboszcz zaprosił wszystkich pielgrzymów do miejscowej remizy na królewski obiad przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Za okazaną dobroć pielgrzymi odwdzięczyli się uśmiechem, serdecznością, modlitwą oraz tradycyjnym Bóg zapłać.

Punktem centralnym tego dnia była Msza św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Kiełczygłowie koncelebrowana przez ks. Rafała Marczewskiego z grupy zielonej. Kazanie do zgromadzonych wygłosił ks. Kamil Jakubowski w którym stwierdził:

Nie możemy się bać mówić  o Jezusie Chrystusie, nawet jeśli jest to dla nas trudne. Nie możemy się bać świadczyć o Jezusie Chrystusie, nawet jeśli jest to nienaturalne w naszym środowisku. Bo przecież każdy z nas jest umiłowanym dzieckiem Boga. I dlatego musimy wyjść odważnie, by szukać tych, których w kościele nie ma, którzy się być może śmieją z naszej wiary, szukać zagubionych. To jest nasze świadectwo. Potrzeba do tego ofiary z siebie. Poświęcenia tego, co dla ciebie jest ważne – czasu, spokoju. Bądź w tym odważny.

Ok. godz. 19.00 grupa żółta dotarła do Pajęczna. Piąty dzień pielgrzymki zakończyło radosne uwielbienie Jezusa oraz Apel Jasnogórski w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Wielka tajemnica wiary w czasach pandemii (4)

Czwartego dnia 30 PPK pielgrzymi mieli do pokonania ok. 38 km a etap wiódł z Szadka do Widawy. Na tym etapie pielgrzymi minęli setny kilometr pielgrzymki.

Centralnym punktem czwartego dnia była Msza św. w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Sanktuarium św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, gdzie konińskich pielgrzymów serdecznie powitał Proboszcz parafii i Kustosz sanktuarium ks. Prałat Dariusz Kaliński.

Ks. Prałat w powitaniu wspomniał, że przez wiele lat swojego kapłaństwa związany był z ziemią konińską, gdzie służył jako wikariusz w parafii św. Wojciecha w Koninie a następnie objął stanowisko dyrektora Studium Teologii w Koninie. Ks. Prałat Dariusz Kaliński w swoim powitaniu wspomniał także śp. Andrzeja Nowika, którego przez wiele lat spotykał na pielgrzymkowym szlaku.

Msze św. koncelebrował ks. Mateusz Kamiński a homilię do zgromadzonych wygłosił ks. Marcin Ziółkowski, który podkreślił, „ że poświecenie się do służby, nawet najdrobniejszej  na pielgrzymce w postaci pomocy drugiemu, niesienia tuby pielgrzymkowej czy krzyża może być małym ziarenkiem, który wyda obfity owoc wiary i miłości do bliźniego.”

Po Mszy św. pielgrzymi zostali zaproszeni na obiekty parafialne, gdzie miejscowi parafianie przygotowali dla nich smaczny obiad, ciasto, herbatę i kawę.

Ok. godz. 18.00 pielgrzymka dotarła do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do Widawie, gdzie uroczystym Apelem Jasnogórskim zakończyli czwarty dzień pielgrzymowania na Jasną Górę.

 

Informacje o 31 PPK na Jasną Górę

Uwaga drodzy pielgrzymi ! ?
Kilka ważnych informacji. Proszę by je przekazywać dalej ??
1. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 lipca (sobota) godz. 16:00. Zapraszam wszystkich chętnych. Tych, którzy pragną zapytać o różne sprawy i tych, którzy pragną włączyć się w pomoc.
2. Będzie możliwość skorzystania z gościnności i noclegów u dobrodziejów na trasie.
3. Zapisy od 20 lipca w kancelarii w godz.16:00-18:00.
4. Wszelkie ciekawostki, aktualności można znaleźć na stronie pielgrzymki http://www.pielgrzymka.konin.pl/
5. Organizujemy wodę i leki potrzebne. Prosimy serdecznie o wsparcie czy to przez przyniesienie zgrzewki wody do parafii czy przez zakupienie środków medycznych przydatnych na pielgrzymce (opaski, środki dezynfekujące, igły, rękawiczki etc.) W tym celu będzie utworzona zrzutka w internecie, byśmy mogli zabezpieczyć się w te środki, które są nam niezbędne i doposażyć nagłośnienie.
6. Wymieniamy nagłośnienie. By sfinalizować ten zamiar potrzebne nam jeszcze trochę środków. Będzie jedna ogólna zbiórka na organizację pielgrzymki. Za każdy gest miłości i wsparcia dziękujemy. ?
7. Padło pytania o koszt pielgrzymki. Z tym jest różnie. Myślę, że żyjemy w takich czasach, że te koszty dla nikogo nie powinny być wielkim problemem. Proszę się też z tym liczyć. Jeśli każdy uczciwie włączy się w to dzieło nie będziemy musieli się o nic martwić.
Koszt : 120zł od osoby. Jeśli chodzi o rodzinę to dopiero dzieci mają zniżkę do 80 zł. Służby są zwolnione z opłaty (te faktycznie potrzebne i działające). .
8. Bardzo proszę o modlitwę, pomoc oraz o udostępnianie tego postu na swoich facebookach, profilach etc.
9.Link do zrzutki udostępnię później wraz z opisem.
Bóg zapłać i błogosławię ??✝️
Ks.Kamil