31 PPK – Zgromadzeni na świętej wieczerzy – dzień 2

Tradycyjnie, 8 sierpnia, w parafii pw. św. Barbary w Turku miała miejsce uroczysta Eucharystia dla pielgrzymów z Turku i Konina. Mszy św. przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz, a koncelebrowali księża pątnicy z Konina, Turku, Tuliszkowa i Uniejowa.

Ksiądz Frankowski wygłosił również okolicznościową homilię, w której podjął temat Komunii św. w życiu człowieka wierzącego. Ksiądz Proboszcz pytał się zgromadzonych czy czują głód karmienia się Chrystusem? Czy odczuwają pragnienie spotkania się z Chrystusem na Mszy św.? Ksiądz Frankowski wskazał także, że pielgrzymowanie jest znakiem wiary w Chrystusa, a także świadectwem jedności i miłości, o której pisał w liście do Efezjan św. Paweł.

Przed końcowym błogosławieństwem wyrazy swojej wdzięczności w imieniu pielgrzymów skierował ks. Konrad Dreszler, kierownik Pieszej Pielgrzymki Tureckiej, prosząc jednocześnie o udzielenie błogosławieństwa pielgrzymom na pątniczym szlaku.

O godz. 10 konińscy pielgrzymi wyruszyli do Uniejowa na drugi etap pielgrzymowania na Jasną Górę.

Podczas tego etapu swoim świadectwem pielgrzymowania podzielił się pielgrzymujący  na Jasną Górę dyrektor salezjańskiej szkoły w Koninie – ks. dr Mirosław Wierzbicki SDB.

2 etap pielgrzymowania zakończyły uroczysty Apel Jasnogórski w Kościele św. Floriana w Uniejowie podczas którego rozważania wygłosił ks. Rafał Marczewski z Grupy Zielonej.

Logo 32 PPK

W tym roku na naszych koszulkach i innych emblematach pojawi się takie logo idealnie wpasowane w hasło naszej tegorocznej pielgrzymki ” Posłani w pokoju Chrystusa”. 

Za projekt dziękujemy serdecznie Impert Design Szykujecie się?

Przygotowania do 32 PPK na Jasną Górę rozpoczęte…

Przygotowania do tegorocznej pielgrzymki ruszyły już jakiś czas temu i z Bożą pomocą idziemy w tych przygotowaniach jak burza. Dziś nasza służba pielgrzymkowa wzbogaciła się o siedmiu nowych kierujących ruchem . Ta służba jest bardzo ważna, bo zapewnia nam bezpieczeństwo na drodze. Cieszymy się, że w tym roku możemy być spokojni, że drogowych nam nie braknie. To dla nas zawsze było wyzwanie. Także ekipę mamy potężną. Głęboko ufam, że Maryja dopomoże nam we wszystkich płaszczyznach przygotowań, byśmy mogli w wakacje bezpośrednio duchowo przygotowywać się do 32 PPK na Jasną Górę. Już dziś was zapraszamy, by dołączyć w tym roku do naszej drogi. Zgodnie z hasłem ” Posłani w pokoju Chrystusa” jestem pełen pokoju, że to będzie cudowne doświadczenie w wymiarze duchowym ale także i ludzkim.  Proszę was módlcie się za tegoroczną pielgrzymkę i… nie zastanawiajcie się już dłużej. Bądźcie z nami!

Błogosławie. Ks. Kamil