
pielgrzymka
33 PPK – Wierzę w Kościół Chrystusowy – DZIEŃ 6
Po serii długich szósty etap pielgrzymki jest jednym z krótszych etapów, aczkolwiek ma bardzo bogaty program. Podczas drogi na ostatni nocleg pielgrzymi uczestniczą kolejno w obrzędzie pasowania na pielgrzyma, w mszy św. oraz w Drodze Krzyżowej w wąsoskim Sanktuarium. Szczególnym momentem dla każdego pielgrzyma jest pasowanie. Przez przystąpienie do obrzędu pasowania każdy pielgrzym, który pierwszy […]
33 PPK- Wierzę w Kościół Chrystusowy – DZIEŃ 5
Piąty dzień 33 Pielgrzymki na Jasną Górę wiódł z Widawy do Pajęczna. Ten długi i wyjątkowo piękny etap zakończył Apel Jasnogórski w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pajęcznie, gdzie pielgrzymi uczestniczyli w odsłonięciu łaskami słynącym obrazu Matki Bożej Pajęczańskiej Punktem centralnym tego dnia była Msza św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Kiełczygłowie. […]
33 PPK- Wierzę w Kościół Chrystusowy – DZIEŃ 4
Głównym punktem 4 dnia 33 PPK na Jasną Górę była Msz św. w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli. Wcześniej jednak pielgrzymi Żółtej grup przebyli dystans 10 km z Szadku do Zduńskiej Woli mijając po drodze półmetek drogi na Jasną Górę, czyli setny kilometr, co zostało przyjęte owacjami wszystkich pątników.
33 PPK- Wierzę w Kościół Chrystusowy – DZIEŃ 3
Trzeci etap 33 PPK wiódł do miejscowości Szadek a jego punktem centralnym była Msza św. sprawowana w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Wierzchach, która zgromadziła pielgrzymów z Konina, Turku oraz Dzierżaw. Mszę. św. w miejscowości Wierzchy koncelebrował proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzegorzewie ks. Tomasz Król a homilię do zgromadzonych wygłosił diecezjalny […]
Podcast w drodze #2 – rozmowa z ks. Adrianem Nowickim
[youtube_sc url=”https://youtu.be/WsBn1ty6-zQ?si=HKweJmk2LEQNJMVn” color=”white” theme=”light” autoplay=”1″ fs=”1″]
Podcast w drodze #1 – rozmowa z koordynatorem pielgrzymki Paulą.
[youtube_sc url=”https://youtu.be/WIDWgplPJ-g?si=tVhYE2MTkVjbfRBG” color=”white” theme=”light” autoplay=”1″ fs=”1″]
33 PPK- Wierzę w Kościół Chrystusowy – DZIEŃ 2
„Idziecie pod szczególnym hasłem, które dobrze oddaje moment 900 lat życia naszej diecezji – Wierzę w Kościół Chrystusowy” tymi słowami zwrócił się do pielgrzymów z Turku i Konina ks. bp Krzysztof Wętkowski, podczas Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Barbary w Turku na początek 2 dnia pielgrzymowania na Jasna Górę.