Czwarty dzień XXVII Pielgrzymki na Jasną Górę to półmetek wędrówki konińskich pielgrzymów na Jasną Górę.
Po porannej modlitwie oraz serdecznym pożegnaniu gościnnych mieszkańców miejscowości Szadek pielgrzymi udali się w dalszą drogę, by po prawie 3 godzinnym marszu dotrzeć do Zduńskiej Woli.
W Zduńskiej Woli pielgrzymi konińscy tradycyjnie zostali serdecznie przywitani przez ks. Prałata dr Dariusza Kalińskiego, Proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP a zarazem Kustosza Sanktuarium Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli.
Centralnym punktem czwartego dnia pielgrzymowania była Msza św. koncelebrowana przez Ojca Duchownego konińskiej pielgrzymki ks. Mariusza Budkiewicza, wikariusza miejscowej parafii, który w tym miejscu niestety musiał zakończyć pielgrzymowanie w grupie żółtej. Kazanie wygłosił ks. Grzegorz Guć z grupy tureckiej, które zostało nagrodzone owacjami zgromadzonych pielgrzymów.
[youtube_sc url=”https://youtu.be/sR1hhRKl5LE” ratio=”4:3″ theme=”light” fs=”1″]
[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=o7B9ih3fYgc” ratio=”4:3″ theme=”light” ” fs=”1″]
Po Mszy św. pielgrzymi udali się na odpoczynek, podczas którego zjedli posiłek przygotowany przez zduńskowolskich parafian .
Ok. godz. 19.00 konińska pielgrzymka dotarła do miejscowości Widawa, gdzie Apelem Jasnogórskim w miejscowym kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zakończyła kolejny dzień pielgrzymowania. Do Jasnej Góry pozostało ok 100 km…
[youtube_sc url=”https://youtu.be/93K0DIgijC0″ ratio=”4:3″ theme=”light” fs=”1″]