32 PPK- Posłani w pokoju Chrystusa – DZIEŃ 1

7 sierpnia 2022 roku, na pielgrzymi szlak na Jasna Górę wyruszyła 32 Piesza Pielgrzymka Konińska. Kierunek na Jasną Górę wyznaczyło hasło roku liturgicznego  „Posłani w pokoju Chrystusa”, które poprowadziło konińskich pielgrzymów do szukania odpowiedzi na pytania, jak żyć Eucharystią na co dzień i jak dzielić się tym z innymi. 

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie, której przewodniczył ks. Artur Niemira – kanclerz włocławskiej Kurii, a homilię do zgromadzonych wygłosił wikariusz ks. Tobiasz Winnicki. Mszę świętą koncelebrowali również ks. Sławomir Kasprzak – proboszcz parafii św. Stanisława w Kramsku oraz ks. Marek Molewski, koordynator pielgrzymek diecezji włocławskiej na Jasną Górę.

Kilka minut po godz. 8.00 na pierwszy, liczący ponad 40 km, etap do Turku ze śpiewem wyruszyli młodzi i starsi pielgrzymi, w tym rodzice z małymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne na wózkach, którymi opiekowali się wolontariusze z Oazy Chorych w Licheniu. 

Pielgrzymów pożegnali tradycyjnie proboszczowie konińskich parafii oraz wierni i rodziny. Wśród żegnających pątników był też zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. 

Kierownikiem 32. Pieszej Pielgrzymki z Konina na Jasną Górę był ks. Kamil Jakubowski. 

W tym roku idziemy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Będziemy się też modlić o Kościół Święty, w intencjach diecezji,  nowe powołania,  o pokój na świcie, miłość między nami i zaufanie wobec Pana Boga. Liczymy na świetną pogodę – powiedział na początku drogi ks. Kamil Jakubowski, kierownik pielgrzymki.

32 PPK miała wyjątkowy charakter, a to ze względu na dwa ważne wydarzenia przypadające w tym roku w Diecezji Włocławskiej, czyli Peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz Jubileusz 900-lecia istnienia diecezji.

32 PPK – POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA – DZIEŃ 1