32 PPK – Posłani w pokoju Chrystusa – DZIEŃ 5

Piąty dzień 32 Pielgrzymki na Jasną Górę wiódł z Widawy do Pajęczna. Po pożegnaniu niezwykle gościnnej Widawy pątnicy wyruszyli w kierunku Pajęczna, po drodze mijając wieś Pierzyny Małe oraz parafię w Kiełczygłowie.

W Pierzynach Małych konińskich pielgrzymów powitał proboszcz parafii w Kiełczygłowie  ks. Bogdan Ignasiak, który ze wzruszeniem stwierdził, że od ponad 30 lat, czyli od momentu powstania pielgrzymki w tym miejscu wita pielgrzymów z Konina.

Po krótkim powitaniu ks. Proboszcz zaprosił wszystkich pielgrzymów na obiad przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Za okazaną dobroć pielgrzymi podziękowali modlitwą oraz tradycyjnym Bóg zapłać.

Punktem centralnym tego dnia była Msza św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Kiełczygłowie. Służbę liturgiczną podczas Mszy św. w tym dniu sprawowała Oaza Chorych i Niepełnosprawnych z Lichenia.

Po Mszy św. pielgrzymi wyruszyli w dalsza drogę. Ok. 20 godz. Grupa Żółta dotarła do Pajęczna, gdzie uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pajęcznie przed łaskami słynącym obrazem N.M.P. Pajęczańskiej.

Relacja z 5 dnia 32 PPK na Jasną Górę

Apel Jasnogórski w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pajęcznie

Hymn Grupy Żółtej