Trzeci etap 33 PPK wiódł do miejscowości Szadek a jego punktem centralnym była Msza św. sprawowana w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa w Wierzchach, która zgromadziła pielgrzymów z Konina, Turku oraz Dzierżaw. Mszę. św. w miejscowości Wierzchy koncelebrował proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grzegorzewie ks. Tomasz Król a homilię do zgromadzonych wygłosił diecezjalny […]
Jasna Góra
Podcast w drodze #2 – rozmowa z ks. Adrianem Nowickim
[youtube_sc url=”https://youtu.be/WsBn1ty6-zQ?si=HKweJmk2LEQNJMVn” color=”white” theme=”light” autoplay=”1″ fs=”1″]
Podcast w drodze #1 – rozmowa z koordynatorem pielgrzymki Paulą.
[youtube_sc url=”https://youtu.be/WIDWgplPJ-g?si=tVhYE2MTkVjbfRBG” color=”white” theme=”light” autoplay=”1″ fs=”1″]
33 PPK- Wierzę w Kościół Chrystusowy – DZIEŃ 2
„Idziecie pod szczególnym hasłem, które dobrze oddaje moment 900 lat życia naszej diecezji – Wierzę w Kościół Chrystusowy” tymi słowami zwrócił się do pielgrzymów z Turku i Konina ks. bp Krzysztof Wętkowski, podczas Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Barbary w Turku na początek 2 dnia pielgrzymowania na Jasna Górę.
33 PPK- Wierzę w Kościół Chrystusowy – DZIEŃ 1
33 pielgrzymka do Częstochowy wyruszyła z Konina w wyjątkowym czasie. W parafii św. Maksymiliana Kolbego trwało nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które zbiegło się wyjściem pielgrzymki na Jasną Górę.
„Z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła!”
W dniach od 07 -15 sierpnia odbędzie się 34 Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła!”. Pielgrzymka będzie miała charakter dziękczynienia za ubiegłoroczne nawiedzenie Ikony Jasnogórskiej w Diecezji Włocławskiej. Zapisy od 25.07 w kancelarii parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Wszelkich informacji związanych z pielgrzymowaniem na […]
