Kronika 24 Pielgrzymki na Jasną Górę – Dzień Piąty

Piąty etap pielgrzymowania na Jasną Górę liczył 38 kilometrów i wiódł przez malownicze tereny polskiej wsi. Pielgrzymi mogli obserwować wspaniałe krajobrazy  urozmaicone żółtymi polami obsianymi zbożem i kukurydzą, zielone łąki, bociany oraz konie w galopie…
Dzień pielgrzymowania konińscy pielgrzymi rozpoczęli tradycyjnie modlitwą i Godzinkami. Następnym punktem wędrówki były dwie bardzo ciekawe konferencje. Pierwsza, poruszająca tematykę powołania wygłoszoną przez ks. Jakuba Wiśniewskiego.

Druga konferencja poświęcona była Janowi Pawłowi II , a jej autorem był Donat.

Po obiedzie i odpoczynku w gościnnej wsi Pierzyny (20 km) pielgrzymi udali się do miejscowości Kiełczygłów (26 km), gdzie uczestniczyli w Mszy św. prymicyjnej w kościele pw. św. Antoniego.
Homilię do zgromadzonych wygłosił ks. Jakub Wiśniewski.

Mszę św. zakończyło radosne uwielbienie Boga w wykonaniu naszej scholii.

[youtube_sc url=”https://youtu.be/KiphrEveX9Q” theme=”light”]

Ok. godz. 16.30 pielgrzymi wyruszyli w dalszą trasę, by ok. godz. 20 dotrzeć do punktu końcowego etapu tj. miejscowości Pajęczno. Do Częstochowy pozostało 50 km…